УЯВНИЙ СВІТ ДИТИНИ

Уявний світ дитини – це світ казок, пригод та неймовірних історій. Так дитина дорослішає і проходить важливі життєві етапи. Ключем до цього світу, на якій би мові не розмовляла дитина, є книга. Вона впливає на моральні ідеали, формуючи його цінності. На прикладах ситуацій, в які потрапляють герої книг, дитина вчиться розуміти, що таке добро і зло, дружба і зрада, співчуття та байдужість.

За допомогою книги дитина зможе знайти відповіді на питання, що цікавлять його, пізнавати світ і самого себе, переживати історії героїв, фантазувати розвиток подальших подій того або іншого твору.

Читання дитячих книг має велике значення, тому що воно може зробити позитивний вплив на дитину упродовж усього життя, на його творчі здібності і успіхи в навчанні.

НАВІЩО ПОТРІБНА КНИГА?

Малюк росте, а це означає, що щодня його чекає все більше нових вражень, він активно пізнає світ і здійснює безліч відкриттів. Дитина отримує все більше різноманітної інформації, яка необхідна йому для подальшого правильного фізичного, психічного і розумового розвитку. Нові знання діти отримують від людей, що оточують їх, в першу чергу від батьків, а також з книг.

ПОРАДА ПСИХОЛОГА:

Ми, дорослі, іноді не любимо рутину, але це не відноситься до дітей. Для них повторення подій = безпека. Важливо вводити звички і ритуали у сім’ю якомога раніше. Відмінний ритуал — спільне читання книг.

Створіть затишний простір, заберіться в обнімку під ковдру, включіть тепле світло і читайте улюблені книжки. Пам’ятаєте Оле-Лукое, який відкривав свою кольорову парасольку над головою діточок і розповідає їм казки. Такой Оле-Лукое є в кожному батькові;)

У будь-якому віці читання з дитиною є цілющим. Поки малюк маленький, він потрапляє в звичну атмосферу затишку маминого тепла з мелодійним звучанням голосу і теплом людського тіла. І він залучається до живого образного слова.