Ми, дорослі, іноді не любимо рутину, але це не відноситься до дітей. Для них повторення подій = безпека. Важливо вводити звички і ритуали у сім’ю якомога раніше. Відмінний ритуал — спільне читання книг.
Створіть затишний простір, заберіться в обнімку під ковдру, включіть тепле світло і читайте улюблені книжки. Пам’ятаєте Оле-Лукое, який відкривав свою кольорову парасольку над головою діточок і розповідає їм казки. Такой Оле-Лукое є в кожному батькові;)
У будь-якому віці читання з дитиною є цілющим. Поки малюк маленький, він потрапляє в звичну атмосферу затишку маминого тепла з мелодійним звучанням голосу і теплом людського тіла. І він залучається до живого образного слова.
Підростаючи, малюк починає впізнавати героїв і історії. Через казку він дізнається способи існування у світі, а також значення та цінності. Читання допомагає розвивати емоційний світ і образне мислення. Дитина в безпечній атмосфері вчиться переживати емоції: страх, гнів, радість, здивування, смуток, захоплення тощо. Читання допомагає стикатися та вчитися справлятися зі складними питаннями – добра і зла, справедливості, милосердя та життя.
Іноді батьки відмовляються від вечірньої книги, коли дитина починає читати сама, і ця зупинка може злякати його. Наприклад, він може вирішити, що уміння читати розлучає його з батьками. Хорошим варіантом стане читати по черзі: частину читає мама, частина тато, частина дитина. Можна не лише читати, але і обговорювати прочитане. Можна вибирати книги не лише для дитини, але і цікаві мамі або татові. Це створює загальне поле сенсів в сім’ї і учить вести діалог, дає бачити різні погляди. Такі сімейні читальні можуть скласти основу близькості в сім’ї, що особливо допоможе в кризові періоди.